Zawód dekarza to profesja, która łączy w sobie szeroką wiedzę popartą wykształceniem i doświadczeniem ze zmysłem inżynierskim. Dziś śmiało można powiedzieć, że to także rzemiosło i sztuka. Dekarze mają w końcu ogromny wpływ zarówno na nasze bezpieczeństwo, jak i otaczający nas krajobraz i to właściwie dlatego wybrałem ten zawód .

Sprostanie oczekiwaniom klientów, nadążanie za ciągłymi zmianami i innowacjami - to tylko nieliczne wyzwania, z jakimi muszą się dziś mierzyć dekarze. –Jak w każdym zawodzie tak i w naszym ważny jest kontakt i relacje z klientami. Zatem największym wyzwaniem, przynajmniej na początku, jest znalezienie nici porozumienia.
Należy bowiem pogodzić dwie, czasem odmienne wizje i przekonać zleceniodawców, że czasami warto zapłacić więcej, by później móc cieszyć się dobrą jakością i solidnym dachem przez długie lata. Spotkania z klientami są dla mnie niezwykle ważne. Liczy się bowiem nie tylko to, co mam do zaoferowania jako dekarz, ale także to, czy wzbudzam zaufanie i sympatię. Klienci powierzają mi w końcu swój przysłowiowy „dach nad głową”

Dobrego dekarza klienci cenią przede wszystkim za wiedzę, umiejętności i wyobraźnię przestrzenną. Dziś bowiem niezwykle trudno jest znaleźć fachowca, dla którego praca będzie sztuką. – Młodzi ludzie nie doceniają możliwości jakie daje dekarstwo. Wydaje im się, że to niezwykle ciężki zawód. A wystarczy odrobina chęci i zaangażowania, by kontakty z klientami oraz sama praca fizyczna stały się przyjemnością. I choć nie lada wyzwaniem jest znaleźć dobrych pracowników i sprawdzonych fachowców to wierzę w to, że zawód dekarza nie zginie i stanie się profesją niezwykle cenioną zarówno na rynku pracy, jak i wśród klientów ostatecznych


Branża dekarska bardzo szybko się rozwija. Chcąc nie wypaść z obiegu oraz utrzymać się na niezwykle konkurencyjnym rynku należy nieustannie dopracowywać swoją ofertę i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Dekarz, jak każdy inny specjalista w swojej dziedzinie, powinien stale rozwijać swoje umiejętności. Liczy się przede wszystkim elastyczność, chęć do nauki, łatwość dopasowywania się do trendów i korzystanie z nowoczesnych technologii. – W zawodzie dekarza cały czas trzeba się uczyć i regularnie uczęszczać na szkolenia .


Komentarze
Dodaj komentarz